top of page

ÖĞRENCİ MOTİVASYON VE ÖZGÜVEN DANIŞMANLIĞI

Çocuk ve Gençlerle Nefes Çalışması Motivasyon ve Özgüvenin temel taşıdır.

Öncelikle fizyolojik ve psikolojik olarak sağlıklı olmalılar, insan vücudu mükemmel bir organizmadır ve fizyolojik olarak sistemlerin uyumlu çalışması nefesin doğru bir döngü içinde olması ile gerçekleşecektir.. Tüm teknikleri uygulamalı olarak öğrenen çocuklarda süreç içinde farkında olmadan istenen düzeye gelen nefes kalitesi alışkanlığa dönüşecektir...

Kişisel gelişimlerinde de sayısız katkılar gerçekleşecektir; özgüvenli, kendini tanıyan, ne istediğini bilen, doğru düşünebilen, doğru kararlar verebilen, hedeflerine ulaşım sürecini daha kolay geçirecekler, ve kaliteli yaşam odaklı bireyler olarak yaşamlarını sürdüreceklerdir.

 

Ayrıca gençlerimizin sınavların getirdiği strese bağlı dikkat eksikliği, motivasyon eksikliği, çalışma isteksizliği gibi sorunları yaşayan  gençlerimiz ile  düzenli yapılan nefes tekniklerinin pek çok kazanımı vardır.

 

·         Dikkatin artması ve konsantrasyon,

·         Sınav stresinden kurtulma, dingin ve sakin bir beden,

·         Akciğer kapasitesinin gelişmesi ve beyine giden oksijen miktarının artışı,

·         Daha huzurlu ve rahat bir şekilde sınavlarda başarı,

·         Ders ve sınav esnasında algıda artış, daha kolay çözümleme yeteneği,

·         Motivasyon ve özgüven.Stres ve gergin ortamlar yetişkinler kadar çocuk ve gençleri de etki altına almaktadır. Aile içi veya çevresel beklenti baskıları, rekabetçi yaşam, biyolojik ve psişik olarak birikimler yaratır.


Sonuçlar: mutsuzluk, özgüven eksikliği, hayal kuramama, yeteneklerinin farkında olamama.


Düzenli olarak uygulanan nefes çalışmaları ile bir süre sonra farkında olmadan bilişsel anlamda yaşamıyla bütünleştireceği nefes motiflerini öğrenir.


Sonuç olarak; beslenme, uyku, öğrenme güçlükleri, stres, kaygı gibi psişik kökenli sorunlarından uzaklaşacak ve dolayısı ile olası fiziksel rahatsızlıklara da önlem almış olacaktır.

Öğrencilerimizle teknik nefes seanslarını nasıl uyguluyoruz?

1.    Tanışma, öykü alma

2.    Hedef belirleme

3.    Nefes analizi

4.    Teknik çalışmalar

Çalışma süreleri

Seans Süre: 40 dakika

İlk bir ay haftada bir gün

Daha sonra ayda iki kez

Haftalık görüşme süreleri ve devamlılık duruma göre değişkenlik gösterebilir,

 


Öğrenci ve çocuklar için çalışmalarımızı anaokulu, ilköğretim okulu, dershanelerde ve bireysel olarak uygulamaktayız.

sınav stresi, tyt, ayt, üniversite, lise, ilkokul, sınav, eğitim, terapist, terapi, nefes terapisi, nefes terapisi nedir, terapist ücretleri, psikolog randevu, perihan yıllı

sınav stresi, tyt, ayt, üniversite, lise, ilkokul, sınav, eğitim, terapist, terapi, nefes terapisi, nefes terapisi nedir, terapist ücretleri, psikolog randevu, perihan yıllı
bottom of page