Çocuk, genç, öğrenci ve ailelerle nefes farkındalığı çalışmaları

aile

 ​​Çocuklarla, (her yaştaki çocukla) çalışıyoruz. 

Aile bireylerinin tümünü içine alan kognitif bir aktivasyon sunuyoruz. Aile üyeleri çalışmaların  sayısız yararlarını yaşayarak fark  ediyorlar, ailede bütünlük sağlandığı için de “pedagojik psikolojik olarak da son derece yerinde bir çalışma olmasının yanında sosyolojik olarak da iş okul çevreleri ile yaşamlarında olumlu bakış açısı içsel ve dışsal bir şifa kaynağı olarak da nitelendirilebilir“.


Aile bireyleri ve çocuklar, nefes workshoplar sayesinde, doğru nefes almanın önemini, ruh ve fizik beden sağlıklarını nasıl arttıracaklarını öğreniyorlar. Çevrelerini farklı gözle algılayabilmelerini, kendileri ve çevreleri üzerine uyguladıkları kontrollerinden, uzaklaşarak hedeflerine daha kolay ve sağlıklı bir şekilde ulaşabiliyorlar.


Sınavların getirdiği stres ve dikkatsizlik gibi sorunları yaşayan  gençlerimiz ile  uygulamalı nefes teknikleri çalışmalarıyla  kazanımları:

  • Dikkatin artması ve konsantrasyon,

  • Sınav stresinden kurtulma,dingin ve sakin bir beden​,

  • Akciğer kapasitesinin gelişmesi ve beyine giden oksijen miktarının artışı​,​

  • Daha huzurlu ve rahat bir şekilde sınavlarda başarı​,

  • Ders ve sınav esnasında algıda artış,daha kolay çözümleme yeteneği​,

  • Motivasyon ve özgüven.Stres ve gergin ortamlar yetişkinler kadar çocuk ve gençleri de etki altına almaktadır. Aile içi veya çevresel beklenti baskıları, rekabetçi yaşam, biyolojik ve psişik olarak birikimler yaratır.


Sonuçlar: mutsuzluk, özgüven eksikliği, hayal kuramama, yeteneklerinin farkında olamama.


Düzenli olarak uygulanan nefes çalışmaları ile bir süre sonra farkında olmadan bilişsel anlamda yaşamıyla bütünleştireceği nefes motiflerini öğrenir.


Sonuç olarak; beslenme, uyku, öğrenme güçlükleri, stres, kaygı gibi psişik kökenli sorunlarından uzaklaşacak ve dolayısı ile olası fiziksel rahatsızlıklara da önlem almış olacaktır.


Tüm spor aktiviteleri, yoga, meditasyon gibi çalışmalar nefes çalışmalarını baz almaktadır. Bu nedenle, yorulmadan dingin ve huzurlu bir şekilde başarıyı yakalamak nefes çalışmalarıyla kolaylıkla sağlanmaktadır.


Öğrenci ve çocukları için çalışmalarımızı anaokulu, ilköğretim okulu ve dershanelerde uygulamaktayız.

 

Kendini tanıyan birey mutlu olmayı seçmiş bireydirLimitler zihninizin, enerjiniz inancınızın eseridir.

 

 

 

Dr. Perihan Yıllı

Terapist, Yazar, Eğitim Uzmanı

ONLINE RANDEVU VE İLETİŞİM

Ataköy 4. Kısım / Bakırköy/ Istanbul

Barbaros Bulvarı/ Beşiktaş/ Istanbul